Závěrečný den zimní olympiády se vydařil

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se ;-)

Dnes šlo opravdu do tuhého.

Závěrečný den olympiády opět proběhl v přátelském duchu. Naše týmy se nejprve utkaly ve slalomu na lyžích. Bojovali jako opravdoví lvi a šlo jim to skvěle. Musíme vyzdvihnout hlavně tým Japonska, kde nám zůstal v týmu už jen jediný zdravý sportovec, a proto absolvoval všechny disciplíny osamocen, nutno ale dodat, že to zvládl skvěle a udržel svůj tým ve hře. Druhou disciplínou v pořadí byl dnes biatlon. Z časových důvodů jsme se zaměřili pouze na střelbu. Průběh se hodně podobal opravdovému závodu. Zasekávaly se nám totiž náboje nebo dokonce samy vypadávaly ze zásobníků. Vše jsme ale nakonec zvládli a na závěr jsme na náš biatlonový terč zaútočili všichni společně.

Po pauze, nutné k spočítaní bodů z jednotlivých disciplín, jsme už ve slavnostním nastoupili k vyhlášení vítězů. Na posledním, šestém místě neskončil nikdo, jelikož týmy Francie a Japonska měli stejný počet bodů a obsadili shodně 5. místo. Na nepopulárním 4. místě, s bramborovou medailí na krku, skončil velmi silný tým Polska. A teď již stupně nejvyšší:

Bronzovou medaili a 3. místo obsadilo velmi ambiciózní Slovensko s celkovým počtem 17 bodů.

Jen o tři body více mělo Rusko, které se umístilo na 2. místě a získalo zaslouženě stříbrné medaile.

Olympijskými vítězi naší 1. zimní olympiády se stal jednoznačně tým Německa s celkovým počtem 29 bodů a získal zlaté medaile spolu s vavřínovými věnci.

Ověřili jsme si, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, i když medaile potěší. Všichni účastníci olympiády stejně obdrželi doslova sladkou tečkou na závěr. A co bylo vůbec nejdojemnější? Přátelství mezi národy zvítězilo, jak prohlásil jeden ze sportovců, když společně okupovali stupně vítězů. A to je nejvíc, co si žáci z naší olympiády mohli odnést. Byl to moc hezký den, všem účastníkům gratulujeme, děkujeme za jejich nasazení a sportovního ducha. Z olympijské vesnice pro vás dění sledovala třídní učitelka Marcela Pončíková.