Slepice na Struhlovsku vol. 1

Pracovní činnosti s překvapením i dobrým skutkem navíc ????????
V rámci pracovních činností jsme se s chlapci nejdříve pustili do velké akce – úklidu a přípravy kurníku pro naše školní slepice. Přenášeli jsme ho na nové místo, čistili, rovnáli a chystali, aby se našim opeřeným kamarádkám co nejlépe bydlelo. Při práci jsme ale narazili na nečekaného „nájemníka“ – osminohého squatera! ???? Po krátkém leknutí jsme pavouka nechali, ať si najde nový domov, a s prací jsme pokračovali dál.
Následující týden jsme spojili síly s děvčaty a vydali se slepice ubytovat. Společně jsme si vysvětlili, jak se o ně budeme starat, kdo bude mít na starosti krmení, vodu a úklid, a také jak poznat, že jsou slepice spokojené.
Protože nám zbyl čas (a energie!), rozhodli jsme se ještě připravit na zimu náš třídní strom. Práce nám šla od ruky, a tak jsme se pustili i do dalších dvou stromů. Teď jsou všechny pěkně chráněné a připravené přečkat zimu.
Byl to parádní pracovní týden – něco jsme se naučili, pomohli jsme zvířatům i přírodě a ještě jsme si u toho užili spoustu legrace!
Fotogalerie
The Šesťácíííí
Zdravím Vás,
Vážení rodiče a milí žáci (nyní už žáci třídy 6.C)