ERASMUS+ 3, 2, 1 ... ACTION!

3, 2, 1 ... ACTION!

Naše škola zaznamela další obrovský úspěch a získala grant na realizaci dalšího mezinárodního projektu s názvem "3, 2, 1 .. ACTION!" v rámci programu Erasmus+, klíčová akce 2: Strategická partnerství.

Projekt bude realizován v projektovém období od 1.9.2016 do 31.8.2018 ve spolupráci s partnerskými školami v Polsku, Rumunsku, Itálii, Bulharsku a Španělsku.

Výše přiděleného grantu činí 18 550,00 EUR.

Cílem projektu "3, 2, 1, ... ACTION!" je podpořit emocionální, kreativní a jazykové schopnosti žáků především prostřednictvím divadla, hudby, výtvarného umění. Jsme přesvědčeni, že drama pomůže malým dětem učit se a rozvíjet jejich fyzické, sociální, emoční a intelektuální schopnosti prostřednictvím hry v roli a řeči.

Navíc se budou žáci získávat zkušenosti s jinými dětmi z různých Evropských zemí. Proto budou také objevovat jejich kulturu a navazovat nová přátelství.

Jakých cílů chceme projektem dosáhnout?

• Drama: Představení dvou her - Popelka a Pohádkové zprávy. Tyto hry budou žáci  z různých škol hrát během setkání.
  • Hudba: Představení jednotlivých písní, které budou děti zpívat během her (Someone like you, I want to break free, Lemon tree, Love is in the air and Because I’m happy).
  • Poznávání se navzájem: Činnosti během pobytu dají příležitost poznat skutečný život v partnerských zemích a vzdělávací zkušenosti.
  • Umění a řemesla: Výroba scénpro různé hry.
  • ICT: Budeme pracovat na webových stránkách, na nich budeme objevovat rozdílné školy, města a kulturu.  Použitím různých softwarů žáci představí sami sebe (prezentace, video, …). Korespondence (e-maily) mezi žáky zapojených škol do projektu Erasmus+.
  • Slovník: Vytvoření slovníku, který bude obsahovat často frekventovaná slova a fráze v angličtině i mateřském jazyce všech zúčastněných zemí.

1. meeting koordinátorů projektu v katalánském městě Reus.

Více fotografií zde.

1. setkání krátkodobých vzdělávacích aktivit v bulharské Sofii.

Více fotografií zde.

Pro spuštění videa se čtenou zkouškou divadelního představení Cinderella, natočenou při setkání v partnerské škole v Sofii, klikněte na následující obrázek:

2. setkání krátkodobých vzdělávacích aktivit ve španělském Reusu.

Více fotografií zde.

Pro spuštění videa s divadelním představením Cinderella, nastudovaným dětmi šesti zemí, klikněte na následující obrázek:

2. meeting koordinátorů projektu v sicilském městě Capaci.

3. meeting koordinátorů projektu v rumunském městě Brašov.

3. setkání krátkodobých vzdělávacích aktivit v moravských Hranicích.

Více fotografií zde (1. den) a zde (2. den) a zde (3. den) a zde (4. den) a zde (5. den).

Pro spuštění videa z žákovského workshopu, natočeného při setkání v naší škole, klikněte na následující obrázek:

Workshop pro pedagogy.

Pár momentek z natáčení našeho představení.

Další fotografie zde.

Pro spuštění videa z natáčení klikněte na následující obrázek:

4. setkání krátkodobých vzdělávacích aktivit v polských Siedlcích.

Další fotografie zde.

Závěrečná brožura projektu. Pro spuštění klikněte na obrázek níže:

Tento projekt je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+.
Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a NA a Evropská komise a NA neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

This project is co-funded by the Erasmus+ Programme of the European Union.
This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.