Ve sportovních soutěžích jsme zviditelnili naši školu

.

Naši žáci se v tomto školním roce výrazně podepsali na úspěšných sportovních akcích. Ať už jako soutěžící nebo rozhodčí.

Jaro je tradičně bohaté na sportovní soutěže a tělocvikáři mají detašované pracoviště v halách a sportovních stadionech.

Odznak všestrannosti - okresní kolo

Mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, ŽS a MŠ Struhlovsko a soutěž všestrannosti. Tato kombinace patří již několik let k sobě stejně jako symbol srdce a láska. Letos - stejně jako loni - dělala rozhodčí na jednotlivých disciplínách třída 9.B a její zkušenost byla znát. Děkuji i jí a kolegům z TV party za úspěšné zvládnutí organizace velkých závodů. V konkurenci devíti škol postoupily do krajského kola Barča Motlochová z 9.A a Kateryna Dobrovolska z 9.B.

Odznak všestrannosti - krajské kolo

Více jak 200 sportovců, 8 různých disciplín včetně plavání a nejhladší průběh ze všech předchozích ročníků. K 9.B se v roli pomocníků a rozhodčích přidala i 9.A a obě třídy ukázaly, že takovéto velké akce dělat umíme.  Barča Motlochová navíc skončila na pěkném 9. místě na krajské úrovni, Kateryna Dobrovolska byla i přes zdravotní indispozici dvanáctá.

Vybíjená žáků 4. a 5. tříd

okrskové kolo
Naši čtvrťáci a páťáci poměřovali na "domácí půdě" své síly s dalšími třemi školami. Nakonec z toho bylo pro družstvo, ve kterém byla převaha žáků z 5. tříd, postupové 2. místo do okresního finále do Přerova.

okresní kolo
Letos (z finančních důvodů:( ) nebyla vypsána kategorie dívek, nýbrž pouze "otevřená" (smíšená z chlapcůxdívek nebo pouze chlapecká. Naše družstvo si vedlo skvěle. S pozdějším vítězem remizovalo v základní době! A jen díky nejednotnosti rozhodčích (Petr Soural vybil soupeře po údajném předchozím přerušení hry) jsme nepostoupili na krajské kolo!. Druhé místo v okrese je však historickým úspěchem této věkové kategorie.

McDonald´s Cup

fotbalový turnaj, na který se těší na naší škole každý, kdo rád kope do "mičudy". Turnaje, který jsme zastřešovali i organizátorsky,  se účastnilo celkem 6 škol, které se v duchu fair play utkaly o první dvě postupová místa. Našim žákům se díky skvělým individuálním výkonům, obětavosti a trošce štěstí podařilo postoupit v obou kategoriích ze druhého místa do Přerova na okresní finále.

V Přerově 3.5.2023 už to byla jiná. Každý z účastníku turnaje v Přerově, troufnu si říct, že byl nebo je registrovaným fotbalistou. Zde už nám úsilí a štěstí nepomohly proti organizovanosti a technicko-taktické vyspělosti soupeřů. Obsadili jsme v obou kategoriích poslední 5. místa, nicméně zkušenosti a radost ze sportovního dne nám to nepokazilo. Několik gólu jsme vstřelili a dokonce jeden přes celé hřiště. To jsem na celém turnaji neviděl. Chlapcům patří díky za jejich předvedené výkony.

Štafetový pohár

Podruhé jsme se zúčastnili této nové soutěže. Výběr žáků (2 družstva po 8) od 1. až po 5. třídu obhájil loňské 3. místo a díky skvělému času (09:53,1 oproti roku 2022= 10:40,80) letos postupil do Olomouce.

V Olomouci na krajském finále štafetového poháru 11.5.2023 se nám nedařila předávka tak jako v okresním kole v Hranicích, nicméně čas jsme téměř dorovnali. Naši soupeři své výkony značně zlepšili. Pro představu se můžete podívat na podrobný popis. Opět musím naše sportovce pochválit za obrovské úsilí!! A věřím že na takový závod, ve kterém s účastnilo 15 družstev, jen tak nezapomenou.

Basketbal 3x3 - okresní kolo

Jeden z mála sportů, kde se prakticky nevyskytují registrovaní hráči a úroveň soutěže tak ukazuje obraz výuky v hodinách Tv nebo kroužcích. 2 naše družstva bojovala na hranickém gymnáziu o možnost postupu do krajského kola. A bojovala nad očekávání. Pepa Mynář, Patrik Ulrych, Adam Pernický a Matěj Valenta postoupili do finálové skupiny, kde obsadili konečné 3. místo (celkově z 9 družstev 5 škol okresu). Druhé družstvo ve složení Radek Kuchař, Vojta Potíška a Dominik Šamánek skončili v těsném závěsu - čtvrtí. A jako nejlepší ze žáků 8. ročníků, takže už letošní výborný výsledek můžou příští rok vylepšít.

Atletický Pohár rozhlasu

Po dlouhé době jsme obsadili všechny 4 kategorie: mladší hochy i dívky a totéž ve starším provedení. Jako družstva jsme skončili 5. - 7. z devíti zúčastněných škol. Týmovou kvalitu ještě nemáme, ale  někteří jednotlivci vyčnívali nad celým pelotonem závodníků. Matej Hadaš - nejrychlejší vytrvalec (1000 m - 3.26); 2. nejrychlejší čas (8.28) v běhu na 60 m a 3. nejvíce bodující atlet z mladších žáků všech škol!. Maty Ušiak - 3. na 60 m (8.40). Romana Odstrčilová - 8.82 byl druhý nejlepší čas ve sprintu mezi mladšími žačkami. Matyáš Rak - třetí ve skoku vysokém (142 cm).

Starší žáci: Denis Navrátil - 3. místo ve výšce za 1,54 cm. Radek Kuchař ve stejné disciplíně 6. místo (150 cm). Matěj Valenta - 4. místo ve vrhu koulí (10.69 m), Martin Košťál - 5. místo v kouli (9.96 m) a jako bonus 3. nejvíce bodující starší žák.

Potřebujete pomoct?

Pokud netušíte, jak obvázat ránu, kolikrát stlačit hrudník při resuscitaci nebo jak pomoci tonoucímu, tak po dnešku už se s těmito otázkami můžete obrátit na naše osmáky. Ti dnes absolvovali rychlokurz od skutečných záchranářů a díky nim si mohli vyzkoušet, co v těchto zátěžových situacích dělat.

19. 04. 2024   Novinky   Více zde

Rekordní Odznak všestrannosti

Statistici by měli z letošního okresního kola Odznaku všestrannosti radost. Zapsali by nejvyšší účast soutěžících (147) a nejpříznivější počasí - slunečno a 18 stupňů na začátek dubna bylo nadstandardní.